Şahin Esenler İçin Projelerini Anlattı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 23 Ocak 2014
Yazdır

 

 

 

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimine İki gün kala mevcut Oda Başkan Vekili ve Başkan adayı Şükrü Şahin ‘ İstanbul Fm’de seçime ve projelerine yönelik canlı yayına katıldı…
Başkan Adayı Ve Mevcut Oda Başkan Vekili Şükrü Şahin canlı yayında her konuda açıklamalarda bulundu;

“On yıldır odamızda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmaktayım. Ayni zamanda Esenler Kredi Kefaret Kooperatifi Başkanlığını yürütmekteyim. Esenler’de gitmediğimiz, elini sıkmadığımız esnafımız kalmadı. Esenler esnafımız çok zor durumda ve aidatını ödeyemez hale getirildi. Biz inisiyatif kullanarak eski borçlarla ilgili haciz işlemleri başlatmıyoruz ve bekliyoruz. Diğer adayların dediği gibi borç silme, affetme gibi bir yetkisi yoktur odamızın. Kim bunu söylüyorsa oy hesabı yaptıkları için söylüyor.

Dört aydır sahadayız. İstanbul’da mevcut 163 oda içinde en iyisi olmak için yola çıkarak çalıştık. Bir önceki kongrede 4.600 üyemiz vardı bu kongrede 2085 üye ile seçimlere gidiyoruz. Esnaf bitiş düdüğünü çalmış uzatmaları oynuyor gibi. Biz 276 meslek dalında üyesi bulunan karma bir odayız. Birleşik esnaf odasıyız bu nedenle işimiz çok zor. Esnafa bir dokunup bin ah işitiyoruz. Muhtelif esnafımızın saymakla bitmeyecek sorunları ve beklentileri var. Çözüm noktasında değiliz ama sorunların giderilmesi ve duyurulması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sorunlarımıza ilgi göstermek ve hizmet vermek için uğraşıyoruz ve uğraşmaya da devam ediyoruz.

Mahalle bakkal esnafımız mahallelinin bankasıdır. Büyük marketlerden alışveriş yapamayacak durumdaki halkımızın imdadına bakkal esnafı koşuyor. Bakkal esnafımızın yaşaması ve desteklenmesi için elimizden geleni yapacağız. AyrıcaEsenler’de bir çıraklık eğitim merkezi eksikliği var. Bu merkezin açılması için gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Belli merkezlerde biriken dışarıdan gelen büyük esnaf küçük esnafımızı mağdur ediyor. Her türlü esnaf denetimlerinde komisyonlara esnaf odası yönetimimizden üye vermeyi sağlayacağız. Bir hukuk birimi oluşturarak hukuksal anlamda esnafımız bir dara, bir derde düştüğünde çözüm bulmasını sağlayacağız. Saat 22 sonrasında alkol satışı yasak. Biz hiç kimse alkol ve sigara kullanmasın isteriz. Ancak bir eşitsizlik var. Kimse alkol satacağım diye hayata atılmaz. Ama tekelci olmuşlar ve geçimlerini bu işten sağlıyorlarsa bu yasak esnafımızı zorluyor. Bu konuda yetkililere bir şekilde sesimizi duyurmak istiyoruz. Biz iyi hizmet vermeye talibiz.

Seçimlere çok iki gün süre kaldı. Esnafımız ne yapması gerektiğini bilir ve zamanı gelince de yapar. Bu kongre ile çıraklıktan ustalığa geçiş yapıyoruz. Oda başkanımız bize el verdi, esnafımız da yol verirse onlara en üst seviyede hizmet edeceğim. Esnafımızdan şahsıma, Şükrü Şahin’e oy vermelerini bekliyorum…”

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno