Ahmet Kurt'tan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 07 Mart 2014
Yazdır

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği Onursal Başkanı Ahmet KURT 08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gazetemize bir mesaj göndererek Kadınlar toplumda hak ettiği yeri, hak ettiği şekilde almalıdır. Diyerek Tüm kadınların 08 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

08 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Şüphesiz müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima saygı, sevgi, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, “Toplumun temelini aile, ailenin temelini ise kadınlar oluşturmaktadır.” Ülkemiz malesef kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın dramatik örnekleriyle doludur. Kadınlar toplumda hak ettiği yeri, hak ettiği şekilde mutlaka almalıdırlar.

Kadınların toplumsal hayata katılımının, toplumsal barış ve ülke kalkınmasının en temel şartlarından biri olduğu unutulmamalıdır. Kadınların hak ve özgürlüklerini bireysel ve toplumsal sorunlarını sadece kadınlar gününe hapsetmeden, kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal kazanımlarına yönelik adımlar süratle atılmalıdır.

Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren özellikle Engelli kadınlar ve Engelli vatandaşlarımızın Anneleri başta olmak üzere tüm dünya kadınlarınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yürekten kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim.

Saygı, Sevgi ve Hürmetlerimle

 

AHMET KURT

E.O.E.D. ONURSAL BAŞKANI

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno