Erol Urhan'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 08 Mart 2014
Yazdır

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan  8 Mart, "Emekçi Kadınlar Günü"

dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

İşte Yayınladığı Mesaj:


Dünya Kadınlar Günü, ülkemizde ilk kez 1921 yılında 8 Mart, "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı.

Yıllardan beri 8 Mart, "Dünya Kadınlar Günü" olarak her sene büyük bir iştiyakla kutlamasına rağmen kadınlar açısından değişen bir şey olmuş mudur? Bugün hala ezilen ve her türlü zulme tabi tutulan yine kadın değil midir? Evde, işte, hayatın tüm sosyal alanında ezilen ve horlanan kadın değil midir?

İşgal edilen topraklarda daha fazla özgürlük ve demokrasi çığırtkanlığı adı altında akıl almaz zulümlere maruz bırakılan yine kadınlardır. Hayatın her alanına baktığımızda kadın her sahada istismar edilmektedir. Sömürü çarkının bir vasıtası olarak kullanılan ve Kendi varlığının değerini öğrenemediği için, istismar edilişini anlayamayan kadın bu istismarı kendisi için bir özgürlük ve kendini ifade etmesinin kazancı saymaktadır.

Ailenin tahkimi, evinin düzenini koruma ve çocuklarının “ Milli ve Manevi değerler “ ile yetişmesini sağlamak yerine "kadına özgürlük" adı altında sergilenenler ile kadının istismar edilmesi, sosyal dengeyi bozmuştur.

Hareket noktasına baktığımızda sosyal eşitlik ve adalet için bir eylem olarak başlayan bu kutlama, geçen onca zamana rağmen kadının hayatında nispi bir iyileşmenin ötesine geçilememiş belki de son radde de kadın ve aile sorunları daha da derinleşmiş olarak önümüze çıkmıştır. Ancak bundan maddi kazanç sağlayan kesimlerin olduğu gerçektir. Kadınlar ise sadece istismar edilmekle kalmamakta, tüketimin kutsal bir aracıymış gibi görülmektedir.

 

Kadını yaratılışına uygun bir yaşam tarzı ile toplumda hak ettiği yere yükselterek, toplumun temel taşı olan sağlam bir aile yapısına kavuşturacak yegane zihniyet milli görüş zihniyetidir.


Bu vesile ile Esenler’ in tüm hanımefendilerini bu gerçeği görüp hak ettikleri hayat seviyesini elde etmelerinin mücadelesini Saadet Partisi çatısı altında sürdürmelerini öneriyor ve Saadet Partisine destek olmaya davet ediyoruz.

Erol URHAN
Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno