CHP İlçe Başkanı'ndan Tehdit Gibi Açıklama!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 23 Mart 2014
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

CHP Esenler İlçe Başkanı Halil Özden’in, “Seçime beş gün kala son bir sürpriz yapacağız. Bazılarının sokağa çıkmaya yüzü bile kalmayacak” şeklindeki açıklamaları tartışma konusu oldu.

Gazetemize konuşan Halil Özden, 2009 yerel seçim sonuçlarında Esenler’de Ak Parti’nin birinci, Saadet Partisi’nin ikinci, CHP’nin ise üçüncü parti olduğunu unutmuşçasına “Belediye Başkanı biz birinci partiyiz, ikinci parti CHP, diğerleri barajı aşamıyor diyerek propaganda yapıyor. Aradaki farkı yüzde altmış olarak ifade ediyor. Sayın AKP belediye başkanı galiba yanlış duymuş. Aramızda altı puan fark var. O bu altıyı altmış duymuş olabilir. Altı puan fark da on beş gün önceydi. Bunu kapatmak üzereyiz, 30 Marta kadar AKP’yi beş puan geçeceğiz ve seçimi kazanacağız” şeklinde açıklama yaptı.

AKP İle CHP Neden Aynı Görüşte?

Muhazafakar nüfusu ile bilinen ve sol görüşlü partilerin en başarılı seçimlerinde dahi üçüncü parti oldukları Esenlerde CHP’nin Esenleri alması bir hayal olarak gözükürken, 2009 yerel seçim sonuçlarında Ak Parti’nin 47,5 ile birinci, Saadet Partisi’nin 18,1 ile ikinci, CHP’nin ise üçüncü olarak 13,7 oy oranı almasına rağmen ve Esenler’de ki mevcut seçim atmosferi de göz önüne alındığında Ak Parti’nin adayı Tevfik Göksu ile CHP’nin adayı Aksal Örüklü’nün neden 2009 seçimlerinde yaklaşık 43 bin oy alan Saadet Partisi’ne karşı birleştikleri akıllarda soru işareti bıraktı.

Hatırlanacağı Üzere:

Öte yandan CHP İlçe Başkanı Halil Özden’in, CHP’nin Esenler belediye başkan adayının belirlenmesi sürecinde kendisi ve ekibi, CHP genel merkezinden farklı aday ve farklı liste açıklamıştı. Bu durum 'daha kendi içlerinde bir karar alamayan, başkan adaylarını hep birlikte bir karar alıp ta açıklayamayan bir parti Esenler'i nasıl yönetebilir ki?' sorusunu akıllara getirmişti. (ilgili haber için tıklayın)

2009 yerel seçim sonuçları ve Esenler'de ki mevcut seçim atmosferi göz önüne alındığında ezeli rakip gibi gözüken Ak Parti ile CHP'nin Esenler'de ikinci parti olan diğer partilerin aksine daha önceki dönemde ki adayları ile yine birlikte hareket eden Milli Görüş'ün partisi Saadet Partisi'ne karşı neden birleştikleri ve neden yok saydıklarının yorumunu sizlere bırakıyoruz...

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno